TIP

27. 5.

Odebrání licence ArcMap z nabídky softwaru

Od 1. 8. 2024 již nebude dostupná licence ArcGIS Desktop (tj. ArcMap, ArcCatalog apod.). Přemigrujte své projekty do ArcGIS Pro. Tutoriál najdete na webu ESRI.

4. 7. 2023

Munimap v novém kabátu

Munimap prošel IT faceliftem a nově zahrnuje technologie jako React, Redux, Webpack apod. Jaké další změny proběhly se dozvíte v přehledném článku.

6. 2. 2023

Generování mapových podkladů

Rozšířili jsme aplikaci Export plánuKOMPASu, především o další možnosti generování technologického pasportu. Vybrat si můžete z Elektroinstalace, Slaboproudu nebo Hasicích zařízení. Jejich subkategorie budou nadále přibývat, momentálně jsme zpřístupnili Osvětlení, EPS a Hasicí přístroje, hydranty, suchovody. Pro každou vrstvu si můžete také zvolit popisek.

28. 6. 2022

Pozemková agenda v KOMPASu

Spustili jsme mapování univerzitních parcel na budovy a provozní jednotky. Vše najdete v panelu Detail.

8. 3. 2022

Vlastní ikony v munimapu

Přidali jsme podporu pro vlastní ikonky markerů a clusterů. Díky tomu si můžete přizpůsobit vizualizaci mapy a přitom stále procházet interiéry budov. Podívat se můžete v příkladech použití.

9. 12. 2021

Novinky ze světa Map a GISů v MS Teams

Novinky ze světa univerzitních map a GISů najdete také v MS Teams. Neváhejte a připojte se k týmu na tomto odkazu.

8. 12. 2021

Datový sklad výkresové dokumentace

Společně s kolegy z Oddělení facility managementu SUKB jsme zdokonalili proces generování výkresové dokumentace budov, kterou můžete nalézt v INETu.
Výkresy jsou nyní aktualizovány jednou měsíčně (budovy, kde došlo k nějakým změnám). Všechny budovy vlastní MU jsou pak aktualizovány minimálně jednou ročně.
TIP

15. 9. 2021

Nový Geoportál

Překvapil vás nový vzhled Geoportálu? Teď se více podobá ostatním univerzitním webům, a díky novému Menu Vás nasměruje ke všem informacím, které potřebujete.

Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další